Daty ważności

Ze względu na specyfikę dystrybucji, która w głównej mierze ukierunkowana jest do naszego strategicznego odbiorcy którym są apteki (duże zaufanie społeczne) jesteśmy zobowiązani do ścisłej kontroli dokumentacji związanej z preparatami OLIVOLIO, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski.

Posiadanie takiej dokumentacji narzuca na nas:

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r

Czytaj więcej...

Preparaty OLIVOLIO zostały wyprodukowane w Grecji i dopuszczone do obrotu zgodnie obowiązującym prawem i dyrektywami. Preparaty posiadają odpowiednie testy, które są obligatoryjne i mają służyć bezpieczeństwu konsumenta. Preparaty OLIVOLIO zostały notyfikowane w CPNP (Cosmetic Products Notyfication Portal) oraz na potrzeby aptek w BLOZ  (Baza leków i środków ochrony zdrowia)

Prawdziwość naturalnych i organicznych (uprawy ekologiczne) składników "lista INCI" jest potwierdzona przez odpowiednie certyfikaty, które są w naszym posiadaniu.

Oznaczenie dat ważności według norm Europejskich jest następujące:

~ daty ważności po pierwszym użyciu preparatu są oznaczone na każdym opakowaniu w słoiczku

~ daty ważności przed użyciem preparatu są podawane w dwóch formach w formie daty expo oraz kodu.

W przypadku zakupu preparatu z zakodowaną datą ważności przed jego użyciem dołączymy Państwu do każdej faktury dokument z rozkodowaną datą ważności.

Traceability

Dotychczas śledzenie każdej partii produktu w łańcuchu dostaw nie było wprost wymagane przepisami prawa. Wprawdzie procedura zwrotów opisana w systemach dobrych praktyk produkcji zakłada posiadanie i okresową weryfikację procedury zwrotów, ale systemy takie stosowali głównie producenci kosmetyków. Obecnie jednak obowiązek identyfikacji w łańcuchu dostaw dotyczy także dystrybutorów, którzy będą musieli zidentyfikować wszystkich dostawców, od których kupili produkty kosmetyczne oraz wszystkich odbiorców, którym sprzedali produkty kosmetyczne.

Dlatego też decydując się na zakup preparatów OLIVOLIO mają Państwo pewność ich pochodzenia i jakości.