Olivolio botanics donkey milk

Jakie efekty można uzyskać, stosując kosmetyki OLIVOLIO z oślim mlekiem ?

Przede wszystkim zapewniamy skórze elastyczność, jędrność i opóźniamy jej proces starzenia się. Zauważymy, że skóra stanie się jedwabista w dotyku oraz znakomicie odżywiona. Kosmetyki OLIVOLIO DONKEY MILK z zawartością certyfikowanego składnika aktywnego jakim jest ośle mleko wspaniale zadbają o skórę całego ciała.

Wszystkie kosmetyki OLIVOLIO także zawierają certyfikowaną, grecką oliwe ekstra virgin z upraw ekologicznych znajdujących się w Kalamacie oraz na Sparcie i Krecie. Czyniąc codzienną pielęgnację całego ciała jeszcze bardziej skuteczną

Ciekawostka

Ośle mleko stosowano w kosmetyce już w czasach starożytnych. Najbardziej znaną osobą, która regularnie zażywała kąpieli w oślim mleku była oczywiście Kleopatra - Królowa Egiptu. Zgodnie z legendą do kąpieli potrzebowała mleka dostarczonego przez 700 oślic. Ale nie tylko Kleopatra dbała o swoją urodę, korzystając z właściwościoślego mleka.

Także Sabina Poppea, piękna żona rzymskiego cesarza Nerona hodowała 500 oślic, specjalnie do produkcji mleka, którego używała do celów kosmetycznych. Historia wspomina również o Nefretete i cesarzowej Sisi, które z wielkim powodzeniem stosowały ośle mleko w codziennej pielęgnacji urody.

Dlaczego ośle mleko jest takie cenne ?

Nie tylko dlatego, że wykazuje minimalne działanie alergizujące, a jego skład jest najbardziej zbliżony do mleka kobiet. Przede wszystkim dlatego, że zawiera wiele witamin i mikroelementów takich jak: wapń, fosfor, potas, żelazo, cynk, witaminy A, E i C. Nienasycone kwasy tłuszczowe (Omega-3, Omega-6), doskonale wpływające na absorbcję witamin. Dzięki temu nadają skórze elastyczność i sprawiają, że jest jędrna. Łagodzą objawy egzemy i łuszczycy. W oślim mleku znajduje się również kwas linolowy, który jest składnikiem ludzkiego sebum zapewniając mu odpowiednią lepkość i gęstość. Mleczne lipidy odżywiają skórę i chronią ją przed promieniowaniem UV. Proteiny z oślego mleka są bogate w aminokwasy. To one są odpowiedzialne za pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Zatrzymują również wodę w naskórku.

olivolio.com.pl