Oliwa w kosmetyce

2020-04-28

Oliwa z oliwek daje doskonałe rezultaty stosowana jako kosmetyk. Używanie kosmetyków OLIVOLIO z zawartością oliwy z oliwek extra virgin nadaje zdrowy, promienny wygląd, a dobroczynne witaminy bezpośrednio wnikają w jej głąb. Szczególnie wspaniałe działanie odmładzające ma zawarta w oliwie witamina E naturalny antyutleniacz. Dzięki niej oliwkowy kompres powoduje wygładzenie zmarszczek, odświeża, natłuszcza, działa kojąco na skórę codziennie narażoną na działania niekorzystnych czynników atmosferycznych i stresu. Jest naturalnym filtrem UV, zabezpieczającym skórę przed szkodliwymi skutkami opalania (jednak dość słabym, dlatego nie wystarczy się nią posmarować, by móc się bezpiecznie opalać). Jednak najlepszą metodą pozostaje używanie kosmetyków z zawartością oliwy EXTR A VIRGIN.


Oliwa z oliwek zawiera również cenną witaminę F, czyli jeden ze składników bariery chroniącej skórę przed utratą wilgoci. Dzięki niej odbudowuje płaszcz lipidowy naskórka i w ten sposób przywraca mu naturalną barierę ochronną. Działa na skórę kojąco, wzmacnia jej naturalną odporność, zabezpiecza ją przed odwodnieniem, a także likwiduje szorstkość skóry. Dla osób z suchą skórą oraz podczas okresu grzewczego zaleca się w celu natłuszczenia skóry ciepłe kąpiele z wykorzystaniem kosmetyków z oliwą z oliwek extra virgin. Oliwka jako domowy kosmetyk stosowany do kąpieli, maseczek, peelingu, substytut kremu daje wspaniałe rezultaty. Oliwkowy masaż pobudza krążenie krwi, dzięki czemu skóra będzie lepiej odżywiona i gładsza.


Każda cera potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji. Podstawą właściwego doboru kosmetyku dla siebie jest świadomość jaką ma się cerę. Aby ułatwić naszym Klientom idealny wybór preparatu Olivolio dostosowanego do cery poniżej przedstawiamy krótki opis każdego rodzaju cery.


Cera normalna i mieszana


Skóra normalna występuje niezmiernie rzadko (no chyba, że mówimy o dzieciach), a większość kobiet posiada cerę mieszaną. Tak więc zachowuje się ona jak podzielona na dwie strefy. Strefa T (czoło, nos i broda) jest raczej tłusta z rozszerzonymi porami i tendencją do błyszczenia. Reszta twarzy jest normalna, a czasami bywa sucha. Jeśli skóra nawet w strefie T nie przetłuszcza się nadmiernie i nie tworzą się na niej krostki ani zaskórniki oraz nie ma problemu z nadmierną suchością skóry poza strefą T, to możemy ją nazywać normalną - choć często dla nas będzie daleka od ideału.


Cera sucha


Zwykle bywa delikatna i cienka, mało w niej wody więc ma tedndencję do zmarszczek mimicznych. Starzeje się najszybciej ze wszystkich rodzajów cery, a jej suchość najbardziej daje się we znaki zimą gdy dużo przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, a na mrozie skóra pierzchnie, piecze, łuszczy się i bywa ściągnięta. Skórę nawilża woda, ale tylko ta z wnętrza organizmu. Problem suchości tkwi w naskórku (czyli powierzchownie), a nie głęboko - w skórze właściwej. Skóra właściwa magazynuje wodę, które wędruje do naskórka. Jeżeli ten jest nieszczelny - niewiele w nim NMF-u (naturalnego czynnika nawilżającego), ceramidów i innych tłuszczów - woda znika, a pozostaje uczucie ściągnięcia. Sucha skóra ma często więcej zmarszczek niż by to wynikało z jej wieku. Naskórka nie nawilży woda do mycia ani do spryskiwania, ponieważ natychmiast z niego wyparuje. Nawilżyć go może tylko dobry krem, który uszczelni naskórek jak korek przeciekające naczynie. Pomoże również dieta bogata w ryby, owoce morza i oleje roślinne.


Cera tłusta


Na całej twarzy skóra ma tendencję do przetłuszczania się i błyszczenia. Pory często są rozszerzone i pojawiają się przykre niespodzianki. Mimo, że skóra tłusta produkuje zbyt dużo sebum, badzo też potrzebuje nawilżania, ponieważ jej tłustość w żaden sposób jej nie nawilża. Dobrą wiadomością dla posiadaczek cer tłustych jest to, że ich skóra jest najgrubsza i najbardziej ze wszystkich odporna na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, w związku z czym najpóźniej pojawiają się na niej zmarszczki.


Cera wrażliwa


Najczęściej to takżę cera sucha, ale może to być każdy inny jej typ. Cechą wspólną jest łatwość ulegania różnego rodzaju podrażnieniom.